Klesów

4 komentarze
 1. Henryka Szymaniak
  Henryka Szymaniak says:

  Witam,
  20 stycznia1938 roku w Klesowie urodził się mój brat Józef krasiński. Mama pracowała w cegielni a tatuś w kamieniołomach na Puchaczu. W Klesowie mieszkali dziadkowie Michalina i Kazimierz Krasińscy oraz brat taty Jan z żoną Aleksandrą i synem Jerzym. Moi rodzice mieli jeszcze trzech starszych chłopców Wacława ,Leopolda i Kazimierza.,na zdjęciach widzę znajome miejsca z opowiadań Rodziców. Mam prośbę : czy mogłabym prosić / oczywiście za opłatą/ o udostępnienie zdjęć z cegielni i kamieniołomów. A może ktoś z Państwa pamięta rodzinę Krasińskich? Serdecznie pozdrawiam Henryka Szymaniak z Krasińskich

  Odpowiedz
 2. Andrzej
  Andrzej says:

  Witam!
  Dziękuję za komentarz. W tym samym roku w Klesowie urodziła się moja mama, widoczna na powyższych zdjęciach ;-). Właśnie z córkami czytam wspomnienia babci z Klesowa… karczmy, kamieniołomy, ulice, okoliczne wioski. Niestety na rodzinę Krasińskich się nie natknąłem.

  Odpowiedz
 3. Urszula S.
  Urszula S. says:

  Dzień dobry!
  Mój pradziadek był dyrektorem kamieniołomu „Puchacz” w latach (okolice) 1939-44/45 nazywał się Henryk Wróblewski, ich córka a moja Babcia nazywała się Ewa Wróblewska mieszkała również w Klesowie (miała wówczas 14-18 lat) , jej brat Czesław Wróblewski był w partyzantce AK, dowodził oddziałem w 1943/44 r., zmarł w Klesowie na tyfus. Chciałam zapytać czy może ktoś z Państwa pamięta te rodzinę?

  Odpowiedz
  • Andrzej
   Andrzej says:

   Witam serdecznie. Niestety nazwiska Pani rodziny nic mi nie mówią, jedyna zbieżność z losami mojej babci to plaga tyfusu przyniesiona przez żołnierzy radzieckich. Moja babcia też na nią się rozchorował w 44 roku i ledwo przeżyła. Wczoraj wróciłem z Klesowa gdzie udało mi się dokonać kilku ciekawych odkryć – identyfikacja przedwojennych ulic, odnalezienie przedwojennego kościoła katolickiego, odkrycie żyjącej córki najbliższej sąsiadki babci itd. Dowiedziałem się też w gminie, że trzy ze zdjęć kamieniołomów zamieszczonych na stronie są właśnie z Puhacza, który Panią interesuje. Są to „kopalnia granitu w Klesowie 1934a,c,d.

   Odpowiedz

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *