Góreccy

The last comment and 1 other comment(s) need to be approved.
6 komentarzy:
 1. Marcin Górecki
  Marcin Górecki says:

  Witam. Mam pytanie czy nie wie pan przypadkiem czy Antoni Gorecki miał rodzinę w Pyzdrach ? Woj wlkp. Bo ja nazywam się tez Górecki a dziadek wlasnie pochodzil z Pyzdr. Pozdrawiam Marcin Górecki. Oto moj email marcin.gorecki.kom@wp.pl

  Odpowiedz
 2. Radosław Bandomir
  Radosław Bandomir says:

  Witam,
  Znalazłem na Pana stronie zdjęcie Stanisława i Stefana Bandomirów, czy posiada Pan jakiekolwiek informacje na ich temat? Moim pra-pra-dziadkiem był Stanisław Bandomir, pochodzący prawdopodobnie z okolic Dyneburga, niestety nie udało mi się dotąd odnaleźć nic poza imieniem.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję
  Radosław Bandomir

  Odpowiedz
  • Andrzej
   Andrzej says:

   W którym katalogu znalazł Pan te zdjęcia? Są oznaczone? Możemy spróbować zidentyfikować je przez kontakt z rodziną od której dostałem fotografie.

   Odpowiedz
  • Zbyszek
   Zbyszek says:

   Stanisław Bandomir to mój pradziadek, w domu mamy bransoletkę z wygrawerowanym napisem „Ot A. Górecka 1914”, może 1918, dokładnie nie pamiętam, najprawdopodobniej prezent dla mojej prababci, aktualnie w posiadaniu mojej siostry. Stanisław Bandomir miał synów Tadeusza (mojego dziadka) i Stefana (tutaj na zdjęciu, był lotnikiem wojskowym, zmarł dość wcześnie). Janka (nie znałem prababci pod tym imieniem, na grobie chyba było Janina) Górecka miała grób z mężem w Koszalinie, gdzie mieszkali. Stanisław pochodził gdzieś z Łotwy, więc Dyneburg prawdopodobny. O swoim pradziadku praktycznie nic nie wiem, podobno pochodził z arystokracji bądź szlachty. Na mojego dziadka w dzieciństwie mówili „panicz”, tak mi opowiadała babcia.

   Odpowiedz
 3. Jarosław Środecki
  Jarosław Środecki says:

  Witam, jestem synem Marii, ktora jest na zdjeciach z Wanda, jako „marynia”, Maria Jolanta z domu Zawadzka, córka Haliny, wnuczka Leokadii Kluczyńskiej, które są również na zdjeciach z domu Góreckiej. Poznalem ciocie Wande jako mlody chłopak jak bylismy w odwiedziny z rodzicami i dziadkiem w latach 90-tych w Kętrzynie:D p.s sporo tych samych zdjęć posiadam w kolekcji, mama dostałą je od Cioci Wandy. nie moge uwierzyc, ze dopiero znalazlem te strone, mama pracowala nad historia naszej rodziny, niestety zmarla 1.5 roku temu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *